+ DODAJ
NIERUCHOMOŚĆ

Warmińskie nieruchomości z wyższej półki

To, że Mazury są pięknym regionem, jest oczywiste. W niczym nie ustępuje im Warmia. Są tu miejsca wyjątkowe ze względu na swoje położenie i atrakcyjność inwestycji. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w nieruchomości z wyższej półki i pomagamy je znaleźć.

Luksusowe nieruchomości to zdecydowanie korzystna lokata nadwyżek finansowych. Pisaliśmy już, dlaczego Mazury są atrakcyjne - to samo dotyczy Warmii. Można tu znaleźć wyjątkowe perełki i na nich skupimy się w niniejszym artykule.

Wymarzony dom w Pluskach

Pluski położone są 20 km na południe od Olsztyna, w kompleksie lasów nad jeziorem Pluszne Wielkie. Jezioro to posiada wysoką czystość wód i jest objęte strefą ciszy. W tej malowniczej wsi, znajdziesz sklepy, restauracje, przystań wodną i kąpielisko. Sołectwo Pluski należy do obszaru Natura 2000 i jest niezwykle cenione przez mieszkańców oraz miłośników Warmii i Mazur.

Odległość od Warszawy to 205 km, a czas dojazdu ok. dwie godziny. Z kolei odległość od Gdańska to 175 km. Możesz też wybrać komfortowe połączenie kolejowe lub skorzystać z portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach. Po drugiej stronie jeziora, na terenie Gminy Stawiguda, w miejscowości Gryźliny, znajduje się kameralne lotnisko dla małych samolotów.

Tu właśnie znajdziesz też miejsce – marzenie. Przepiękną posiadłość z zadbanym ogrodem i obłędnym widokiem, w pierwszej linii brzegowej, z urokliwy pomostem, oazę ciszy i spokoju. Pielęgnowana przez lata roślinność pozwala na zachowanie prywatności w domu na dużej działce.

Zobacz ofertę: Posiadłość na sprzedaż - I etap osiedla Rezydencje Warmińskie w Pluskach


Rezydencje Warmińskie – Twoja bezpieczna przystań

II etap osiedla Rezydencje Warmińskie Pluski to 24 całorocznych, luksusowych willi położonych w kameralnej wsi Pluski, wśród Lasów Łańskich nad brzegiem Jeziora Plusznego. Zrealizowany kilka lat temu pierwszy etap inwestycji, został wyróżniony główną nagrodą w kategorii Inwestycja Przyjazna Środowisku podczas gali `Inwestycja 25-lecia na Warmii i Mazurach`, organizowanej przez Gazetę Olsztyńską.

Inwestycja jest realizowana etapowo od 2021 roku, na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i prawomocnych pozwoleń na budowę. Prace związane z wykonaniem infrastruktury technicznej zostały zrealizowane. Do powstającego osiedla została doprowadzona droga, instalacje wodnokanalizacyjne i przyłącza energetyczne. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace związane z budową pierwszej grupy domów.

Rezydencje Warmińskie Pluski to w dzisiejszych trudnych czasach bezpieczna przystań. Dla osób, które cenią sobie bliskość natury, kameralną atmosferę, bezpieczeństwo i wygodę na najwyższym poziomie, będzie to doskonałe miejsce do zamieszkania i wypoczynku. To także idealne miejsce do codziennej pracy zdalnej czy zarządzania firmą – z przepięknym widokiem na jezioro Pluszne.

Architektura willi łączy nowoczesność z najlepszymi tradycjami regionu. Jej wyróżnikami są czerwone dachówki, kamienne podmurówki i pięknie wkomponowane szachulce. Domy w Rezydencjach Warmińskich Pluski są rozlokowane w otoczeniu przyrody, w parku leśnym. Dzięki nieregularnemu, naturalnemu ukształtowaniu terenu, z każdej rezydencji jest widoczne przyległe do kompleksu Jezioro Pluszne.

Osiedle Rezydencje Warmińskie Pluski etap II, to:
  • estetycznie ogrodzony, dozorowany teren o łącznej powierzchni osiedla 7,35 ha,
  • 24 – w większości zadrzewionych posesji o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu o powierzchniach od 2 do 4 tysięcy mkw każda,
  • 24 ekskluzywne wille o powierzchni użytkowej od 190 do 280 mkw i dom Zarządcy Osiedla,
  • wchodzący w skład kompleksu teren rekreacyjny nad brzegiem jeziora do wyłącznego użytku wszystkich właścicieli willi i ich gości,
  • ekskluzywny dostęp do brzegu jeziora oraz pomostu do wyłączonego użytku mieszkańców,
  • wewnętrzna, prywatna droga, zapewniająca komfortowy dojazd do każdej z posesji,
  • pełna infrastruktura techniczna, media: prąd, ogrzewanie gazowe, dodatkowo kominki z funkcją ogrzewania domu, wodociąg i kanalizacja do sieci gminnych.
Może Cię zainteresuje: Zainwestuj w atrakcyjne działki na Mazurach

Okoliczne atrakcje i bezpieczeństwo

Rezydencje Warmińskie Pluski – zarówno pierwszy, jak i drugi etap - to doskonały wybór dla osób, które chcą odetchnąć od zgiełku codzienności wśród czystych lasów i jezior, a jednocześnie mogą z łatwością korzystać z dobroci cywilizacji.

Z malowniczego domu nad jeziorem w ciągu pół godziny można znaleźć się w pięknym Olsztynie, a tam skorzystać z bogatej oferty handlowej, gastronomicznej, i kulturalnej, pójść do kina, teatru lub filharmonii. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie daje tak ważną pewność dostępu do profesjonalnej opieki medycznej oraz szybkiej interwencji w nagłych przypadkach.

W samych Pluskach znajdują się dwie wypożyczalnie sprzętu wodnego, kameralny aqua park, centrum SPA, stadnina koni i restauracja w 4-gwiazdkowym hotelu Warmia Park. `Kultowa` Smażalnia Pluski zapewnia smakoszom ryb rozkosze podniebienia, zaś dla amatorów lokalnych specjałów  dostępna jest całoroczna, ciesząca się renomą, restauracja Złoty Strug. Na terenie Gminy Stawiguda, w okolicy nieodległego jeziora Wulpińskiego, ok. 15 minut jazdy samochodem, znajduje się klub golfowy Mazury Golf & Country Club z 18-dołkowym polem klasy mistrzowskiej oraz z 6-dołkowym polem typu pitch&putt, oraz urokliwie położony na półwyspie pięciogwiazdkowy Hotel SPA Marina Club.

Mamy nadzieję, że artykuł okazał się przydatny, przyniósł odpowiedzi i rozwiał wątpliwości. Jeśli nadal masz pytania, skontaktuj się z nami, a postaramy się pomóc.
Zespół JOY