+ DODAJ
NIERUCHOMOŚĆ

Blog

Kiedy i dlaczego warto zawrzeć umowę przedwstępną?

Zdecydowałeś się na zakup wymarzonego domku w górach albo apartamentu z widokiem na morze? Sprzedający zaciera ręce na myśl o udanej transakcji. Zostaje jednak kilka spraw do załatwienia, zanim podpiszecie finalną umowę. Podpisz umowę przedwstępną – podpowiadamy o czym należy pamiętać, aby dobrze zabezpieczyć swój prawny interes.

czytaj więcej...

Zamieszkaj na zielonym osiedlu

Zielone osiedle czyli jakie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu, chcąc prowadzić ekologiczny tryb życia i dołożyć cegiełkę do ochrony klimatu? Jakie rozwiązania stosują deweloperzy w obszarze zielonych technologii?

czytaj więcej...

Jakie zmiany przyniesie reforma przestrzenna?

Rząd planuje nowelizację ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym już w drugim kwartale tego roku. Główne zmiany dotyczą między innymi dokumentacji planistycznych. Co jeszcze przyniosą nowe przepisy?

czytaj więcej...

Fotowoltaika wciąż się opłaca

Zmiana przepisów o zielonej energii, obowiązująca od 1 kwietnia br. postrzegana jest jako utrudnienie i duże ryzyko dla fotowoltaiki. Czy na pewno? Dzięki odpowiednim narzędziom możesz przejść przez ten proces łatwo, oszczędzając pieniądze i czas.

czytaj więcej...

I kwartał 2022 na rynku nieruchomości: popyt w dół, ceny w górę

Dwuletnia pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie czyli nieustające czasy kryzysu. Jak sytuacja geopolityczna i gospodarcza wpływają na rynek nieruchomości? Pierwszy kwartał 2022 roku podsumowują w raporcie analitycy.

czytaj więcej...

Jak upewnić się, że działka nie ma wad?

Kupujesz działkę. Wszystko się zgadza: wielkość, cena, atrakcyjne otoczenie. Warto jednak pochylić się nad kilkoma kwestiami, aby uniknąć niespodzianek. Jakie wady może mieć działka i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

czytaj więcej...

Jak wybudować dom na obszarze Natura 2000?

Natura 2000 nie zamyka drogi do wybudowania domu. Istnieją jednak pewne ograniczenia. Czym jest ten obszar? Na co należy zwrócić uwagę przy planowaniu inwestycji i ubieganiu się o pozwolenie na budowę?

czytaj więcej...

Jak ograniczyć ryzyko inwestycji w nieruchomości?

W dobie szalejącej inflacji i niepewności wiele osób zastanawia się, gdzie i jak zabezpieczyć wolne środki finansowe. Mieszkanie lub dom to wciąż dobra lokata kapitału. Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w nieruchomości i jak je zminimalizować?

czytaj więcej...

Co sprawdzić, decydując się na zakup konkretnej działki na Mazurach?

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania związane z zakupem konkretnej ziemi na Mazurach. Jak ocenić atrakcyjność działki na Mazurach? Jakiej formalnej weryfikacji należy dokonać przed zakupem? Gdzie szukać informacji?

czytaj więcej...

Joy Properties to społeczność ekspertów, w której wiemy co to znaczy cieszyć się życiem.
Pomagamy sprzedać i kupić domy, apartamenty oraz działki które dają dużo radości bo mają w sobie `to coś`. Może to być uroczy klimat, fajny design, piękny widok, świetlista przestrzeń, zadbany ogród czy słoneczny taras.