+ DODAJ
NIERUCHOMOŚĆ

Blog

Powierzchnia mieszkania i domu: jak prawidłowo ją obliczyć?

Metraż lokalu ma ogromne znaczenie przy podejmowaniu decyzji o kupnie i wpływa na cenę. Dokładne obliczenie powierzchni mieszkania lub domu jest więc bardzo ważne. Od powierzchni użytkowej naliczane są opłaty czynszowe, podatek od nieruchomości i opłaty za użytkowanie wieczyste. Jak prawidłowo możesz obliczyć powierzchnię użytkową mieszkania i domu?

czytaj więcej...

Błędy popełniane przy zakupie mieszkania

Kupując nieruchomość, można coś przeoczyć z pośpiechu czy emocji albo braku wiedzy. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy zakupie mieszkania? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak się przygotować?

czytaj więcej...

Dlaczego warto inwestować w kamienice?

Coraz częściej klienci pytają nas o możliwości inwestowania w kamienice. Czy taka lokata kapitału jest opłacalna? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jakie są perspektywy takich inwestycji.

czytaj więcej...

Co zrobić, aby uzyskać warunki zabudowy na działce rolnej?

Budowa domu na działce rolnej jest możliwa, choć nie każdy ma do tego prawo. Jeśli nie jesteś rolnikiem, musisz przejść przez odpowiednią procedurę. Podpowiadamy, jak to zrobić.

czytaj więcej...

Jak wybudować dom bez formalności?

Dom bez formalności do maksymalnie 70 mkw. – umożliwiają to przepisy Polskiego Ładu, które weszły w życie. Co musisz wiedzieć zanim zabierzesz się za budowę?

czytaj więcej...

Działka rekreacyjna – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Działka rekreacyjna to jedna z kategorii nieruchomości, która wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Znalazłeś wymarzoną działkę? Zakochałeś w widoku zachodzącego słońca nad brzegiem jeziora lub na górskiej łące? Co musisz wiedzieć przed zakupem?

czytaj więcej...

Inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii. Co warto wiedzieć?

Pandemia, rosnąca inflacja i stopy procentowe, wojna w Ukrainie – jest wiele powodów, dla których Polacy inwestują w nieruchomości w Hiszpanii, Portugalii czy we Włoszech. Dlaczego warto zainwestować w dom lub apartament na południu Europy? Na co zwrócić uwagę, rozważając taką inwestycję.

czytaj więcej...

Kiedy i dlaczego warto zawrzeć umowę przedwstępną?

Zdecydowałeś się na zakup wymarzonego domku w górach albo apartamentu z widokiem na morze? Sprzedający zaciera ręce na myśl o udanej transakcji. Zostaje jednak kilka spraw do załatwienia, zanim podpiszecie finalną umowę. Podpisz umowę przedwstępną – podpowiadamy o czym należy pamiętać, aby dobrze zabezpieczyć swój prawny interes.

czytaj więcej...

Zamieszkaj na zielonym osiedlu

Zielone osiedle czyli jakie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu, chcąc prowadzić ekologiczny tryb życia i dołożyć cegiełkę do ochrony klimatu? Jakie rozwiązania stosują deweloperzy w obszarze zielonych technologii?

czytaj więcej...

Joy Properties to społeczność ekspertów, w której wiemy co to znaczy cieszyć się życiem.
Pomagamy sprzedać i kupić domy, apartamenty oraz działki które dają dużo radości bo mają w sobie `to coś`. Może to być uroczy klimat, fajny design, piękny widok, świetlista przestrzeń, zadbany ogród czy słoneczny taras.